Hakkımızda

1972'den beri...

Temelleri 1972 yılında Tavuk Kafesleri imalatı konusunda başlayan firmamız, 1979 yılında un değirmenleri ve taşları üretimini bünyesine katmıştır.


2015 yılında kurumsallaşma ve markalaşma için tek bir çatı altında şirketleşme yoluna gitmiştir. Kurulduğu yıldan beri onlarca ülkeye ihracat yaparak büyüyen müşteri portföyümüz, özellikle enerji konularında ilerlemeye devam etmektedir.


Ülkemizin ihtiyacı olan yenilenebilir enerji sistemleri üzerine (hidrojen yakıtları ve fotovoltaik sistemler) 2016 yılında AR&GE çalışmaları başlatılmıştır.

F. Nilifer Başer      
Genel Müdür  

Ekibimiz

 

Hedefimiz müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun makina ve sistem çözümleri üretmektir.  Bu konudaki hizmet alanımız ağırlıklı olarak en küçükten,  en büyük yerleşim  ortamına kadar  insanların temel gıda ihtiyacı olan buğdayın depolanışından un ve irmik aşamasına kadarki sorumluluğu firma olarak üstlenmiş bulunmaktayız.

İlkemiz müşterilerimizin güvenini kazanıp, çözüm ortağı olarak bu kazanılan güveni ileriye taşımatdır. Müşterilerimizin istek ve düşüncelerini dikkate alarak, bünyemizdeki  deneyimli teknik kadromuzla, AR&GE ortamında gelişmekte olan makinalarımızın imalatına yön vermekteyiz.


Vizyonumuz sürekli gelişen, yenilenen ve değişen hayat şartlarına uygun olarak sektöründe  öncü olan müşteri odaklı bir firma olmaktır.


Aşağıdaki ürün dallarında faaliyet göstermekteyiz: 
1-) Un Değirmenleri Tesisleri: Başay Desa markamızla, 1979’dan bu yana iş kolumuz olan un değirmenleri ve irmik değirmenleri konusunda anahtar teslimi; günlük 15 ton kapasiteden 150 ton kapasiteye kadar fabrikalar kurup, çözümler sunmaktayız. Hizmet alanı; Ürün girişi, Taşıma, Temizleme, Yıkama, Tavlama, Soyma, Öğütme, Eleme, Paketleme ve Depolama gruplarında ihtiyaçlarınıza en uygun olan makina ve ekipman imalatı yapmaktayız.


2-) Tohum Temizleme Tesisleri:  Tarladan gelen ürünün, tekrar ekimine kadarki;  temizlenmiş, sınıflandırılmış, ilaçlanmış ve paketlenmiş haline kadar bütün tohum temizleme işlemlerini sunmaktayız.


3-) Organik Un ve Taşlı Değirmenler:  Son yıllardaki sağlıklı yaşam ve organik ürünlerin artışına paralel olarak, BAŞAY DESA markamız ile firmamız, Taşlı Değirmen ve bu konudaki çözümleri ile pazarda lider ve öncüdür. Değirmen taşı ve makinalarının imalatı kendi bünyemizde ve kalite ölçülerimizde yapılmaktadır.


4-) Çelik Silo Çözümleri:  Düz tabanlı, Konik tabanlı, ve Ekonomik Silolarda; mukavemet ve korezyon hesapları en iyi şekilde yapılmış, özel galvanizli saclar kullanılarak, barındıracağı ürünü en iyi ve  uzun süre muhafaza edebilmek için  ihtiyaçlarınıza en uygun  çözümler ve ürünler sunmaktayız.


5-) Yem Değirmenleri:  Hayvancılıkda çok önemli olan yem, BAŞAY YEM değirmenleri tarafından, sağlıklı et ve süt üretimini arttırmaya yönelik, hayvanların sindirimini ve  gelişimini dikkate alarak çözümler sunar.


6-) Bulgur Tesisleri:  BAŞAY DESA tasarımın eseri olan Bulgur temizleme, yıkama, öğütme ve sınıflandırma makinalarımız ile Dünya Bulgur pazarına hizmet etmekteyiz.


7-) Baharat Değirmeni Çözümleri:  Sofraların ve ilaç endüstrisinin vazgeçilmezi olan baharatları; temizleme, öğütme ve eleme işlemlerinden geçirerek, müşterilerinize sunmanızı sağlayacak makina ve sistemlerimiz bulunmaktadır.
ISO 9001:2008 kalite yönetimi ile tescillenen kurumsal yapımız, sizlere satış öncesi, satış anı ve satış sonrası en iyi hizmeti vermek için gerekli olan bilgisayar destekli kaynak planlama ile güçlendirilmiştir. Başerler firmamıza has olan Kurumsal Kaynak Sistemi (ERP) ile sistemimiz gün geçtikçe müşteri ve imalat ihtiyaçlarına göre dinamik olarak büyümektedir.


Kalite politikamız rakiplerimiz gibi sadece kağıt üzerinde değil, gerçek anlamda uygulanmayı hedef alan ilkelerle belirlenmiştir. Rekabet bizim ve hizmet ettiğimiz müşterilerimiz için değerli bir fırsattır. Farkımız herzaman açık ve öndedir.
Dünya çapında yüzlerce şehirlerdeki mutlu müşteriler portföyümüze sizleride dahil etmekden onur duyarız.

İmalatını Yaptığımız Ana Makina Gruplarımız : (A - Z'ye)

Açık Helezon

 

Buğday Temizleme

 

Dik Yıkama

 

Kabuk Soyucu

 

Sallamalı Elek

 

Tambur Çarpma

 

Toz Siklonu

 

Boru Helezon

 

Döner Elek

 

Emiş / Basma Fanı

 

Mikser

 

Salça Makinası

 

Taşlı Değirmen

 

Tohum Temizleme

 

Bıçaklı Kırıcı

 

Zımpara Değirmen Taşı

 

Elevatör

 

Ön Temizleme

 

Silo

 

Tahıl Ezme

 

Bulgur Savurma Kırma ve Eleme

 

Dik Vals 

Konveyör Bant

 

Pudra Şekeri Değirmeni

 

Tavlama Ambarı

 

Toz Filtresi